• Zespół

  Zespół

  Poznaj nas!

Kinga Stanisławska

Kinga jest Partnerem Zarządzającym i Założycielem Experior Venture Fund, odpowiedzialnym za całokształt działalności Funduszu, w tym za pozyskiwanie i selekcję projektów, budowanie wartości i doradztwo w zakresie inwestycji, nadzór nad procesami  wyjścia z inwestycji nadzór nad pozyskiwaniem finansowania dłużnego przez spółki portfelowe oraz relacje z inwestorami. 

Kinga od 20 lat zajmuje się inwestycjami i finansami. Obecnie zasiada w Radach Nadzorczych spółek Tourmedica, Tylko i Cosmose. 

Przed założeniem EXPERIOR była globalnym szefem telekomów, mediów oraz IT w Raiffeisen Investment w Wiedniu od 2007 do 2009. Pracę w bankowości rozpoczynała w Salomon Smith Barney (Citigroup, Londyn), następnie zajmowała pozycję Managera w ING Barings (Londyn). W latach 2001-2007 jako Principal w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju (Londyn i Warszawa) była odpowiedzialna za inwestycje w akcje i udziały na rynku prywatnym i publicznym, co-inwestycje z innymi funduszami PE oraz finansowanie strukturyzowane z sektora telekomów, mediów, nowych technologii oraz infrastruktury. Dodatkowo zajmowała się nadzorem właścicielskim nad wybranymi spółkami giełdowymi, w których inwestorem był EBOR.

Kinga jest również Wiceprezesem Polskiego Stowarzyszenia Inwestorów Kapitałowych (PSIK) oraz aktywnie wspiera kobiety w biznesie. Jest mentorem w Vital Voices i Fundacji Przedsiębiorczych Kobiet.  Od stycznia 2017 jest także członkiem Grupy Wysokiego Szczebla ds. Europejskiej Rady ds. Innowacji. W 2017 i 2018 roku, Kinga znalazła się na liście 50 najbardziej wpływowych kobiet w Europie w sektorze venture capital oraz startups.  W 2018 roku znalazła się na liście  Top 50 Women in Tech  magazynu Forbes.

Edukacja

 • Absolwentka Uniwersytetu w Manchester (UMIST).
 • Absolwentka Instytutu Wyższych Studiów Handlowych (IECS) w Strasbourgu.
 • Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
 • Ukończony The General Manager Programme 14 na Harvard Business School w Bostonie.

Języki

 • polski
 • angielski
 • francuski

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 • Team

  Team

  Get to know us!

Projekt współfinansowany

Projekt współfinansowany przez Szwajcarię w ramach szwajcarskiego programu współpracy z nowymi krajami członkowskimi Unii Europejskiej.

www.programszwajcarski.gov.pl

ikony swiss

Experior Venture Fund został utworzony z Krajowym Funduszem Kapitałowym.

pfrventures.pl

PFR Ventures

Kontakt

office@evf.com.pl

al. Przyjaciół 6/7, 00-565 Warszawa